Fotorelacja z Europejskich Dni Dziedzictwa 2017

Posted on Posted in Imprezy, Imprezy

Włączając się w tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”,  w dniu 16 września 2017 roku odbyła się seria wykładów, w trakcie których omówione zostały założenia krajobrazowe i architektoniczne willi, ogrodu i parku mieszczącego się przy ul. Warszawskiej 35 w Gorzowie Wielkopolskim (obecnej siedzibie Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta). Ponadto przedstawione zostały losy rodziny Schroeder-Lehmann, historia Muzeum w tym obiekcie oraz współpraca instytucji z dawnymi mieszkańcami. Podkreślone zostało zarówno landsberskie, jak i gorzowskie dziedzictwo kulturowe miejsca. Uczestnikom udostępniona została również ekspozycja „Zanim powstało tu Muzeum… Willa i jej mieszkańcy”. Wszystkie działania odbywały się pod tytułem:

„Willa Gustawa Schroedera – Muzeum Lubuskie. Architektura krajobrazu, dzieje oraz losy mieszkańców”.