VII Ogólnopolski Marsz Nordic Walking

Posted on Posted in Imprezy, Imprezy

VII Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im.prof.Zbigniewa Religi

Popieram transplantację!

Termin:  1 października 2017 (niedziela)

Miejsce: Bogdaniec, przy Zespole Szkół w Bogdańcu, ul.Pocztowa

Zapisy: od godz.10:30

Rozgrzewka i wymarsz: godz.12.00

Trasy uzależnione od poziomów umiejętności i kondycji:
trasa A – rekreacyjna ok. 5km (wolne tempo marszu)
trasa B – fitness ok.6 km (średnie tempo marszu)
trasa C – zaawansowani chodziarze kijkowi ok.8km (szybkie tempo marszu)

ORGANIZATORZY: Adriana Szklarz, Urząd Gminy Bogdaniec, Nadleśnictwo Bogdaniec, Muzeum Lubuskie im.Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.

WSPÓŁORGANIZATORZY
:
BACKER OBR, GBS Bank, Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., Wojewódzka i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp., Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Punkt Konsultacyjny Funduszy Unijnych UM w Gorzowie Wlkp.

Patronat: Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Atrakcje podczas realizacji VII OMNW:

• pomiary poziomu cukru, ciśnienia krwi przed wymarszem;
  • wśród uczestników marszu rozlosowane zostaną nagrody m.in., bilet lotniczy na trasie Zielona Góra – Warszawa – Zielona Góra (dla 2 osób);
  • każdy uczestnik otrzyma wodę i baton energetyczny;
  • dla uczestników marszu zapewniony będzie pyszny posiłek piknikowy;
  • możliwość wypożyczenia kijków do Nordic Walking (dla pierwszych 20 osób);
  • uczestnicy otrzymają certyfikaty uczestnictwa, zakładki do książek;
  • na miejscu możliwość zakupu książki z autografem „Kobieta z męskim sercem” Adriany Szklarz.

Trasy uzależnione od poziomów umiejętności i kondycji:
trasa A – rekreacyjna ok. 5km (wolne tempo marszu)
trasa B – fitness ok.6 km (średnie tempo marszu)
trasa C – zaawansowani chodziarze kijkowi ok.8km (szybkie tempo marszu)
Zapewniamy opiekę ratowników medycznych.
ORGANIZATORZY główni: Adriana Szklarz, Urząd Gminy Bogdaniec, Nadleśnictwo Bogdaniec, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp., Stowarzyszenie Życie po przeszczepie

WSPÓŁORGANIZATORZY:

GENEZA MARSZU:

Transplantacja i Nordic Walking.

Czytając nazwę organizowanego marszu, wiele osób zapewne pomyśli: co ma wspólnego transplantacja                     z Nordic Walking? Dla jednych być może nie wiele, dla innych ogrom…

Wiele osób po przeszczepie serca, wątroby czy nerek uprawia Nordic Walking, jako bardzo dobrą formę rehabilitacji organizmu. Piszę o tym z własnego doświadczenia. Mnie kije postawiły kondycyjnie do formy i stanowiły wspaniała alternatywę dla szpitalnej rehabilitacji.

Aktywna – sportowa forma pozytywnego propagowania transplantacji jest efektem moich poszukiwań nowych sposobów dotarcia do naszego społeczeństwa z edukacją w zakresie przeszczepiania narządów. Większa świadomość społeczna to większa szansa na ratowanie życia innych ludzi, a nawet może i naszych bliskich czy nas samych.

Zgodę na nazwanie Marszu im. prof. Zbigniewa Religi, w imieniu rodziny wyraził dr Grzegorz Religa – syn Zbigniewa Religi.

Wierzę, że  propagowanie transplantacji poprzez organizację ogólnopolskiego marszu Nordic Walking, przyczyni się do zwiększania jej społecznej akceptacji, a także zrozumienia sensu przekazywania narządów do przeszczepu w celu ratowania życia innych ludzi, przed którymi taka forma ratunku stoi.

Dlatego też serdecznie zapraszam na VII Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi oraz do wspólnego propagowania transplantacji pod hasłem: „Popieram transplantację!

Adriana Szklarz

Międzynarodowy Instruktor Nordic Walking