Zabawy dziecięce

Dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim

zaprasza na wystawę

Zabawy dziecięce w Brandenburgii

przygotowaną przez Freilichtmuseum Altranft (Niemcy)

Oficyna Zespołu Willowo-Ogrodowego

przy ul. Warszawskiej 35 w Gorzowie Wielkopolskim.

Wystawa czynna do 8 września 2014 roku.

„Rzeczy, które kochaliśmy jako dzieci pozostają w naszych sercach aż do podeszłego wieku”

Wystawa Zabawy dziecięce w Brandenburgii została przygotowana przez Susann Hellemann i dr Lothara Bingera na zlecenie Brandenburgisches Freilichtmuseum w Altranft. Otworzono ją 1 czerwca 2013 roku w Galerii Zamku w Altranft.  Kuratorzy wystawy zaprezentowali na niej zabawy dziecięce, przemierzając wszystkie epoki historyczne począwszy od średniowiecza, a skończywszy na współczesności. Na kilkunastu panelach tematycznych wzbogaconych w wywiady i zdjęcia archiwalne pokazano zabawy chłopięce, dziewczęce, ruchowe, stołowe jak również teatralne. Eksponaty wykorzystane na ekspozycji pochodzą ze zbiorów Brandenburgisches Freilichtmuseum w Altranft oraz prywatnych.

W dniu otwarcia wystawy w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli uatrakcyjnią wernisaż wystawy pokazem wybranych zabaw. Ponadto w alejkach muzealnego parku w okresie wakacyjnym rozmieszczone zostaną tablice z opisem zabaw dziecięcych z Brandenburgii. W czasie spacerów zachęcamy do zapoznania się z ich treścią i wspólnej zabawy.

Serdecznie zapraszamy!