Marsz Nordic Walking

Posted on Posted in Archiwum

V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im.prof.Zbigniewa Religi – Popieram transplantację!

Termin:  4 października 2015 (niedziela)

Miejsce: Bogdaniec, przy Zespole Szkół w Bogdańcu, ul.Pocztowa

Zapisy: od godz.10:30 Wymarsz: godz.12.00

Trasy: rekreacyjna – 5km, fitness – 8km

Organizatorzy główni: Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie”, Urząd Gminy Bogdaniec

Patronat: Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Ogólnopolski Miesięcznik „Moda na Zdrowie”

Atrakcje podczas realizacji V OMNW:

•    pomiary poziomu cukru, ciśnienia krwi przed wymarszem;
•    wśród uczestników marszu rozlosowane zostaną nagrody m.in., bilet lotniczy na trasie Zielona Góra – Warszawa – Zielona Góra (dla 2 osób), ciśnieniomierze, kije do Nordic Walking;
•    pierwszych 250 zapisanych osób otrzyma w ramach patronatu miesięcznik „MODA na ZDROWIE”;
•    każdy uczestnik otrzyma wodę i baton energetyczny;
•    dla uczestników marszu zapewniony będzie posiłek piknikowy oraz świeże owoce;
•    możliwość zwiedzania Muzeum Zagroda Młyńska po zakończonym marszu;
•    możliwość wypożyczenia kijków do Nordic Walking (dla pierwszych 20 osób);
•    oraz certyfikaty uczestnictwa, breloki i inne

Transplantacja i Nordic Walking.
Czytając nazwę organizowanego marszu, wiele osób zapewne pomyśli: co ma wspólnego transplantacja z Nordic Walking? Dla jednych być może nie wiele, dla innych ogrom…
Wiele osób po przeszczepie serca, wątroby czy nerek uprawia Nordic Walking, jako bardzo dobrą formę rehabilitacji organizmu. Aktywna – sportowa forma pozytywnego propagowania transplantacji to efekt poszukiwania nowych sposobów dotarcia do naszego społeczeństwa z edukacją w zakresie przeszczepiania narządów. Większa świadomość społeczna to większa szansa na ratowanie życia innych ludzi, a nawet może i naszych bliskich czy nas samych.

Zgodę na nazwanie Marszu im. prof. Zbigniewa Religi, w imieniu rodziny wyraził dr Grzegorz Religa – syn Zbigniewa Religi.

Wierzę, że  propagowanie transplantacji poprzez organizację ogólnopolskiego marszu Nordic Walking, przyczyni się do zwiększania jej społecznej akceptacji, a także zrozumienia sensu przekazywania narządów do przeszczepu w celu ratowania życia innych ludzi, przed którymi taka forma ratunku stoi.

Dlatego też serdecznie zapraszam już na V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi oraz do wspólnego propagowania transplantacji pod hasłem:

„Popieram transplantację!”

Adriana Szklarz