Gorzowskie Konwersatoria Muzealne „Prawdy i mity historyczne”

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim organizuje już dziesiątą edycję cyklu wykładów połączonych z konwersatoriami. Przewidziano 10 spotkań dotyczących archeologii, etnografii, historii, numizmatyki i sztuki. Celem „konwersatoriów muzealnych” jest rozszerzenie wiedzy o historii i kulturze naszego miasta. Organizatorzy pragną przyczynić się do ustalenia prawdy historycznej i oddzielenia jej od funkcjonujących mitów.
Wykładowcami będą specjaliści z wymienionych dziedzin, po wykładzie moderujący konwersatorium, podczas którego do dyskusji zaproszeni zostaną uczestnicy spotkania. Muzeum zachęca także do wygłaszania koreferatów bądź komunikatów na zaplanowany temat.
Oferta adresowana jest do wszystkich miłośników historii i kultury miasta bez względu na status zawodowy. Liczymy na udział nauczycieli, przewodników turystycznych, seniorów, studentów i licealistów. Wykłady odbywać się będą w drugą środę każdego miesiąca o godzinie 17.00 w Zespole Willowo-Ogrodowym przy ulicy Warszawskiej 35.
Wstęp bezpłatny.

 

Gorzowskie Konwersatoria Muzealne Prawdy i mity historyczne

W ramach cyklu serdecznie zapraszamy na wykład Pawła Kaźmierczaka pt. „Moneta w Gorzowie Wielkopolskim„, który odbędzie się 11 października 2017 roku – środa, godz. 17:00 Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski

0 komentarzy

Gorzowskie Konwersatoria Muzealne

W ramach Gorzowskich Konwersatoriów Muzealnych Prawdy i mity historyczne zapraszamy na wykład Izabeli Ignatowicz Dawne narzędzia kar i tortur 13 września 2017 roku – środa, godz. 17.00 Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, Gorzów Wielkopolski

0 komentarzy