Edukacja w Santoku

Posted on Posted in Archiwum

Warsztaty garncarskie w Muzeum Grodu Santok

W ramach cyklu edukacyjnego „Popularyzacja archeologii i historii regionu” 7 stycznia 2016 roku w Muzeum Grodu Santok odbyły się zajęcia dla uczniów klas czwartych ze Szkoły w Santoku. W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z naczyniami znajdującymi się w zbiorach muzealnych, a następnie uczestniczyli w warsztatach garncarskich, które prowadził garncarz Maciej Bene Akebe.
Każdy uczeń wykonał z gliny dwa naczyńka. Jedno lepiąc w rękach metodą wałeczkową, drugie na kole.
Cykl edukacyjny dla uczniów klas czwartych szkół w gminie Santok odbywał się w Muzeum Grodu w Santoku po raz dziesiąty, ale po raz pierwszy uczniowie uczestniczyli w warsztatach garncarskich. Kontakt z garncarzem, praca z gliną oraz na kole garncarskim sprawiły uczestnikom warsztatów ogromną przyjemność, a wykonane samodzielnie prace dużą satysfakcję.
Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim planuje kontynuację tego typu zajęć w Muzeum Grodu w Santoku.
                                                                                                  Małgorzata Pytlak