Sesje zdjęciowe

Posted on Posted in Bez kategorii

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta oferuje wynajem sal muzealnych na sesje zdjęciowe:

•           Hall głównych
  •           Hall I piętra
  •           Sień Herbowa
  •           Salonik neorokokowy
  •           Balkon
  •           Mieszkanie Młynarza

Zespół Willowo-Ogrodowy

W budynku Willi udostępniono Hall główny, hall I piętra, Sień Herbową, a w roku 2011 rozszerzono ofertę udostępnianych sal muzealnych o świeżo wyremontowany balkon oraz Salonik neorokokowy tzw. złoty salonik, na sesje zdjęciowe.

W Hallu głównym oraz hallu I pietra zachowana jest oryginalna boazeria z drewna dębowego. Z wyposażenia zachowały się również kominki – na parterze marmurowy z lustrem w stylowej dębowej ramie oraz drewniany na piętrze. Ozdobą marmurowej sieni wejściowej są naprzeciwległe lustra w stylowych ramach.

Sień Herbowa jest to loggia z przeszklonymi arkadami, w której prezentowane są herby, które w czasach swej świetności zdobiły pałace, kamienice i kościoły.

Salonik neorokokowy to zestaw mebli wzorowanych na tzw. stylu Ludwika XV i uzupełniony o neorokokowe obiekty wykonane na przełomie XIX i XX w. Połączone meble tworzą jednollitą stylowo całość.

Balkon górny w roku 2011 został całkowicie odrestaurowany, a balustrada wykonana metodą kutego żelaza zostałą całkowicie zrekonstruowana.

{gallery}Sesje{/gallery}

Zagroda Młyńska w Bogdańcu

W „Zagrodzie Młyńskiej” udostępnione zostało mieszkanie Młynarza na sesje zdjęciowe. Jest to wyobrażenie mieszkania młynarza z przełomu XIX i XX w. Szczególną uwagę zwraca krzesło weselne Anny Katariny Schmit z 1823 r., a także toaletka z marmurowym blatem.

Czas trwania sesji – 1 godzina

Usługa wymaga rezerwacji terminu (data i godzina)

Kontakt: Dział Księgowości – tel. 95 732 28 43 wew. 22; Opiekun ekspozycji – tel. 95 732 28 43 wew. 28

Kontakt: Zagroda Młyńska – te. 95 751 00 07 (dotyczy sesji zdjęciowych w Mieszkaniu Młynarza)